Etkinliklerimiz /

RÖNESANS SATRANÇ MERKEZİ Satranç Şampiyonlarını Arıyor!


Temel Eğitim Grubu: Daha çok küçük yaş Gurupları için 3D Gözlükle Satranç eğitimi Uygulanacaktır. Hedefimiz satrancı eğlenerek öğrenmek, DEVAMI


Piyano Dersleri
Başladı !


Kasım ayı itibariyle ana okulumuzda bireysel piyano dersleri müzik öğretmenimiz Esra YILMAZ eşliğinde okulumuz Müzik Atölyesinde başlamıştır.


FEN DENEYİ " Su ve Buz "


Öğrencilerimiz yaşayarak öğrenme fen dersi etkinliğinde, önce sudan nasıl buz oluştuğunu öğrendiler.

Daha sonra buzun nasıl eriyip su olduğunu öğrendiler.

Aynı zamanda buz erirken sudaki ısı değişikliğini hissederek deney ile ilgili çıkarımlar yaptılar.

Öğrencilerimiz Avcılar Atatürk Evi'ni Ziyaret Etti 


Yerinde yaşayarak görerek öğrenme kapsamında, öğrencilerimiz 17 kasım 2001 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Avcılar ilçemizde açılmış bulunan Atatürk Evi Müzesini öğretmenlerimiz gözetiminde gezdiler.

Öğrencilerimiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nü Ziyaret Etti 


Anaokulu öğrencilerimiz 24 kasım öğretmenler günü etkinliği olarak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz H.Avni SANDIKÇI’yı ziyaret ederek tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladılar.

Öğrencilerimiz  Büyükçekmece İtfaiye Grup Amirliğini Ziyaret Etti


Rönesans Anaokulu öğrencileri 20 ekim  tarihinde Büyükçekmece ilçesinin İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ettiler.
Gezi esnasında öğretmenlerimiz ve itfaiye erleri öğrencilerimizle yakından ilgilendiler. İtfaiye görevlileri  öğrencilerimiz ile yakından ilgilenerek onlara çeşitli ikramlarda bulundu.

Öğrencilerimiz Büyükçekmece Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret Etti


Rönesans Anaokulu öğrencileri Cumhuriyet Bayramı öncesi 27 ekim tarihinde Büyükçekmece ilçesinin Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

Gezi esnasında öğretmenlerimiz ve emniyet mensubu polisler öğrencilerimizle yakından ilgilendiler. Emniyet Müdürümüz Mustafa Haluk ÖZTÜRK, öğrencilerimizi makamında kabul ederek onlara çeşitli ikramlarda bulundu.